fbpx

Warsztaty Makramowych Kwietników

Satysfakcja płynąca z pracy rękami


Makramy stanowią jedne z naszych ukochanych dekoracji wnętrz. Ta starożytna sztuka wyplatania sznurka jest nie tylko piękna, ale także użyteczna. Tym razem wykorzystałyśmy ją do stworzenia kwietników – bo nasze rośliny zasługują na idealne półeczki! Luty to dla nas zawsze idealny okres do zapraszania Was do naszej pracowni. Spokojnie mijająca zima pozwala nam na cieszenie się kontaktem z Wami, którego tak nam teraz brakuje!

Poza tym uważamy, że gdy na dworze zimno i szaro, wspólnie spędzany czas, działa jak ciepło świecące słońce i potrafi pięknie ogrzać serca. Event podzieliłyśmy na dwie grupy, żeby wszystkim było jak nawygodniej. Wcześniej przygotowałyśmy stanowiska, sznurek i akcesoria. Jak zawsze miałyśmy również domowej roboty ciasto, kawę i herbatę – po pracy i nauce wszystkim potrzebna jest pyszna nagroda. 🙂

Zaczęłyśmy jak zawsze od wprowadzenia i informacji na temat tego, co będziemy robić. Potem pokaz splotów i… do dzieła! 

Może i zdarzyło się parę niechcianych węzłów, ale po kilku próbach, wprawa sama weszła w palce! Oczywiście cały czas czuwałyśmy nad każdą makramą – po to jesteśmy!Najbardziej niesamowitą sprawą jest to, że każda makrama jest inna. W każdą wchodzi osobowość i styl twórcy. To jest w tym najcudowniejsze! Taki sznurkowy podpis nas samych.

Plecenie sprawia mnóstwo radości, a dodatkowo wycisza i relaksuje. Dzięki temu, że skupiamy się na jednej czynności, nasze myśli mogą się spokojnie zorganizować i złapać odpowiedni rytm. Kiedy mamy długą listę rzeczy do zrobienia, warto jest właśnie sięgnąć po robótkę ręczną, żeby uspokoić rozgardiasz w głowie. Na nas działa jak balsam!Już w czwartek, 21.05.2020 odbędziemy swoje pierwsze warsztaty online! Wszystkie potrzebne materiały dostarczymy do domów uczestników. W zaciszu swoich własnych czterech ścian, bezpiecznie i komfortowo, będziemy tworzyć makramowe kwietniki – tym razem bez półeczki, ale z plecionym koszykiem na doniczkę! 

Wypróbujemy przy okazji platformę ZOOM, o której od jakiegoś czasu dużo słychać. Mamy nadzieję, że wszystko pójdzie zgodnie z planem! Jeśli tak, to postaramy się zaplanować kolejne wspólne tworzenie online. Trzymajcie za nas kciuki!


Dodaj nowy komentarz