fbpx

Warsztaty Lasów w Szkle

Kawałek lasu w domu

Z pewnością wiecie już jak bardzo kochamy naturę! Zwłaszcza teraz, kiedy wszyscy zostaliśmy uwięzieni w domach, nasza potrzeba przebywania w ścisłym kontakcie z przyrodą mocno się odzywa!

W takich chwilach nasze lasy w szkle i rośliny bardzo pomagają w tym trudnym czasie. Dlatego też chcemy przypomnieć sobie i Wam ile radości sprawia nam dzielenie się naszą pasją z Wami!

Kiedy myślałyśmy o warsztatach dla Was, bardzo chciałyśmy, żeby były jak najbardziej ‘nasze’, czyli naturalne! Rośliny w szkle to od wielu lat jeden z naszych ulubionych produktów do tworzenia. Jest coś niesamowitego w przygotowywaniu dla nich idealnych warunków i obserwowaniu tego jak się rozwijają i zmieniają.

Istnieje wiele zasad dotyczących sadzenia lasów w szkle, ale każda jedna jest warta efektu! Jedna, najważniejsza jaką Wam zdradzimy to: należy zawsze dobierać rośliny, które będą dobrze czuły się rosnąc razem! Tworzymy dla nich nowy dom, więc to ważne, żeby potrafiły się dogadać. 😉

Jak wyglądają nasze warsztaty? Wszyscy razem zaczynamy od zera i budujemy swoje żywe kompozycje w tym samym czasie – z nami włącznie! W tym samym czasie opowiadamy o procesie, o wszystkim co jest ważne i na co trzeba uważać. Tłumaczymy jakie warunki powinniśmy zapewnić roślinom, by było im najlepiej. Oczywiście robimy wszyscy przy tym sporo bałaganu, ale to bardzo przyjemny chaos, w którym czujemy się bardzo naturalnie. 😉 

Oczywiście zawsze znajdujemy też czas na kawkę i ciastko w międzyczasie, więc wychodzimy z pracowni wszyscy nie tylko z ręcznie posadzonymi słojami, ale także z wypoczętą głową i uśmiechem na twarzy!

Czy wiecie, że praca z ziemią i roślinami jest niezwykle terapeutyczna? W glebie zawarte są anyoksydanty, które wpływają na nas uspokajająco i powodują wzrost dopaminy – hormonu szczęścia! Od razu chce się iść coś posadzić, prawda? 🙂

Już nie możemy doczekać się czasu, kiedy z nowu z Wami będziemy mogły spędzić dzień! Dziękujemy, że tak pozytywnie nas zawsze nastrajacie – dzięki Wam chcemy tworzyć i wymyślać coraz to więcej, ucząc się ciągle i pogłębiając wiedzę, by móc się nią z Wami później dzielić. W zakładce ‘WARSZTATY’ menu naszej strony znajdziecie zapowiedzi kolejnych warsztatów, kiedy tylko skończy się czas kwarantanny. Trzymajcie się zdrowo! 

Dodaj nowy komentarz